marka tescil
Marka Tescili Hakkında Her Şey
Bizi Arayın:0312 433 4346

Kalitenizi Marka Tescil İle Koruyun

Marka tescil konusu; her firma için büyümek, gelişmek, tanınmak, rekabet ortamında yer almak ve güçlenmek için çıkılması gereken öncelikli basamaktır. Geriye kalan diğer bütün önemli hususlar Marka tescil yapıldıktan sonra gelir. Çünkü ancak bu şekilde marka kişiselleşerek özgün hale gelir ve sadece özgün hale gelmiş bir markanın kalitesinden, gücünden ve değerinden bahsedilebilir.

Marka Tescil Belgesi edinmek markanın kalitesi üzerinde nasıl bir etkiye sahiptir?

Marka Tescili, Firmalara markaları üzerinde tekel hakkına sahip olma yetkisi verir. Bunun anlamı aynı sınıfta aynı niteliklerde başka bir ürünün Marka Tescil Belgesi almasının engelleneceğidir. Bu şekilde Marka diğerlerinden ayrılarak özgün hale getirilir. Ayrıca sağlanan tek koruma bu değildir. Marka Tescil Belgesi bulunan bir markaya yapılan tüm tecavüzler, piyasaya sürülen, üretilen tüm taklit ürünler bu sayede engellenebilir. Bu şekilde firmaların kendi markalarını koruyabilmeleri markanın kalitesini arttırmanın ilk sırada yer alan yöntemidir. Aynı nitelikteki ürün üretimine izin verilmemesi markaya güveni arttıracak, toplumda kaliteli bir marka olunduğu izlenimini yayacaktır.

Ayrıca Marka Tescili ile oluşan ve büyüyen marka değeri kaleminin de markanın kalitesini arttırmada çok önemli bir etken olduğu söylenebilir. Marka değeri bir firmanın şu anki durumundan yola çıkarak gelecekte elde edecek olması tahmin edilen miktarın bugünkü parasal değeridir. Diğer bir değişle bir ürün veya hizmetin sadece isminin ederidir. Örneğin bu konuda tüm ürün ve hizmet sınıflarında dünya çapında yapılan bir sıralamaya göre marka değeri en çok olan firma Apple iken 7. Sırada da Samsung yer almaktadır. İşte bir firma marka değeri edinmek istiyorsa bunun yolu da öncelikle Marka Tescil Belgesi almaktan geçer. Tescilsiz bir markanın her türlü taklidi mümkün olduğundan, bir koruma söz konusu olmaz ve markanın kalitesini, güvenilirliğini ve marka değerini arttırmak mümkün olmaz.

marka tescilinde en iyi fiyat

marka tescilinde en iyi fiyat

Kalitelilik yanında, tüketiciler bakımından en önemlisi kaliteliliğe olan inançtır. Tüketicilerin çoğunun kaliteli ürünü ayırt edecek teknik bilgiye sahip olmadığı düşünülürse, bir tüketici için başta gelen etken aynı ürüne benzer nitelikte birçok ürün görüp görmediğidir ve buna engel olabilecek tek yöntem Marka Tescili yapmaktır.

Leave a Reply

Son yazılar

İletişim Bilgileri
Mithatpaşa Cd. No:8/25 Sıhhiye
06340 Çankaya Ankara
Tel: (312) 433-4346
Mobil:0532 557 7710
Fax: (312) 433-4346
Website: http://markatescilim.com.tr
Email: destek[at]markatescilim.com.tr