marka tescil
Marka Tescili Hakkında Her Şey
Bizi Arayın:0312 433 4346

Marka ile Alan Adı Arasındaki Fark Nedir?

Çoğu zaman birbiriyle karşılaştırılan kavramlardan birisi olan, marka ile alan adı arasındaki fark nedir sorusuna açıklık getirmeye çalışacağız. Bu makalemizle birlikte, çoğu okuyucumuzun aklındaki bazı temel soruları çözümleyebileceğimizi düşünüyoruz. Bu nedenle, önce marka ve alan adı tanımlamalarla makalemize başlayıp,  bu değerleri korumak için gerekli marka tescil ve alan adı tescil gibi konulara değineceğiz.

Marka, alan adı(Domain Name) ndan farklıdır. Kullanıcılar, internette bir web sitesine girmek için uzun kodlar ve sayılar kullanmak yerine, akılda daha kalıcı olan alan adlarını(örneğin www.markatescilim.com.tr gibi) kullanarak, istenilen siteler daha kolay erişim sağlarlar.

Marka ise, Kişilerin, işletmelerin ürün ve ticari faaliyetlerini başkalarının mal ve hizmetlerinden ayırt etmeye yarayan yazı ve/veya şekille ifade edilebilen bir haldir.

Marka Tescil Nedir?

Marka tescil, sahip olunan ve belirli bir faaliyet alanında hizmet ve ürün sunan firma, kuruluş ve şahısların sahip olduğu ürün ve hizmetlerin, kanunen korunması için yapılan tescil işlemlerinin bütünü olarak tanımlanabilir.

Alan Adı Tescil Nedir?

Alan adı tescil,  firma, kuruluş ve kişilerin sahip olduğu, marka tescil belgesi ile koruma altına alınan ürün ve hizmetlerini, son kullanıcıya internet altyapısı ile sunabilmek için kullanılan site isimlerini, yetkili aracılar kullanarak sahiplenmeleridir.

alan adı tescil, isim tescil ve marka tescil konularında uzman vekiller, fikri sınai haklar konusunda uzman hukukçular ile fikir, ürün ve hizmetlerinizi koruyor ve takip ediyoruz.

İşte marka tescili nde bizi tercih eden firmaların bazıları…

 
gimoka marka tescili
inndir marka tescil
verifi marka tescil
merakli minik anaokulu marka tescil
arge robotik marka tescil
gugu marka tescil
my kelime marka tescil
beyaz tekstil marka tescil
hasan zahir marka tescil
lidolife marka tescil
veraplus marka tescil
toros akü marka tescil
Nado yapı marka tescili
Mutedoor marka tescili
toymak marka tescili
leddeposu marka tescil
avisena marka tescil
escape point marka tescil
orbido marka tescil
loopar marka tescil
mea villa marka tescil
hesapno marka tescil
Atölye Kertenkele marka tescil
analora iç giyim marka tescili
monofe marka tescil
visiomed marka tescil
mary klein marka tescil
atolye15 marka tescil
 

Benzer Makalelerimiz

 • uluslararası marka tescili
  Uluslararası Marka tescili
  Türkiye’nin de taraf olduğu Uluslararası Madrid Protokolü çerçevesinde Türkiye’den pek çok ülkeye marka başvurusunda bulunmak mümkün. Bunlar Avrupa ülkeleri, ABD ve bazı Orta...
 • marka değeri nasıl korunur
  Marka Tescil Uzmanlık İster
  Şirket veya şahıs olarak sahip olduğunuz, marka tescil, patent, endüstriyel tasarım tescili gibi fikri ve sınai mülkiyet hakları, en büyük varlığınızdır. Bu gibi...
 • marka tescilinde başarı
  Marka Tescilinde Başarı
  Marka tescilinde başarı, tescil edilecek markanın iyi analiz edilmesinden geçmektedir. Marka tescil, marka veritabanında bir ön araştırma ile başlar. Başvurulacak markaya ait sınıflandırmanın...

Leave a Reply

Son yazılar

İletişim Bilgileri
Mithatpaşa Cd. No:8/25 Sıhhiye
06340 Çankaya Ankara
Tel: (312) 433-4346
Mobil:0532 557 7710
Fax: (312) 433-4346
Website: http://markatescilim.com.tr
Email: destek[at]markatescilim.com.tr