marka tescil
Marka Tescili Hakkında Her Şey
Bizi Arayın:0312 433 4346

Marka Tescil Başvurunuz Reddedilirse Üzülmeyin

Marka Tescil Başvurunuz reddedilirse, marka danışmanınız olarak bizler varız. Önce red sebeplerini inceleyip çözüm üretmek gerekmekte.

Marka Başvurusu, öncelikli olarak şekli noksanlıklar yönünden incelenir. Bunlar dilekçenin imza edilmemiş olması, yetkili vekile dair vekaletname eksikliği, vekaletnamenin tarih bilgisini içermiyor olması veya kopya ise aslı gibidir onayının yapılmamış olması, ücretin yatırılmaması veya eksik yatırılmış olması gibi. Bu eksiklikleri başvurunun reddine sebep olmayacak şekilde kısa sürede tamamlamak mümkün.

Şekli yönden başarılı yapılmış bir marka tescil başvurusu, uzmanlarca esas incelemeye tabi tutulur. Esas inceleme hem KHK yönünden marka kabiliyetine haiz olup olmama (örn: nesnenin şeklinden kaynaklanma, ticaret alanında herkesin kullanımına mahsus genel ifadeler içerme, kamuya mal olmuş kavramlar, tanınmış markalar,benzerlik) yönünden inceler. Bu gibi hallerde öncelikle çizeceğimiz yol, marka memurunca reddedilen başvuru dosyasının reddine itiraz imkanının mantıklı olup olmadığıdır. Hem zamanınızı hem paranızı riske atmayacak bir analiz uzmanımızca yapılıp, itirazın gerekli olup olmadığı değerlendirilir. Gerekli olduğu kanaatine birlikte vardıktan sonra sizden de görüş alarak hızlı bir şekilde itiraz dilekçeniz sunulur.

Tüm Enstitü içi yollar tükendiğinde başvurunuzun reddi kesinleşirse, üzülmeyin hem yargı yolu açıktır hem de biz varız. Bu gibi hallerde yapacağınız alternatif bir başvuru varsa vaya aklınızda başka bir isim varsa onu değerlendirir vekillik hizmet bedeli talep etmeden, reddedileme sebeplerini ve sizin arzunuzu da dikkate alarak işleminizi gerçekleştiriyoruz, marka tescili başvurunuzu yeniliyoruz üzülmeyin.

Binlerce Kurumsal Firma Yanılıyor Olamaz! Türkiye’nin 81 ilinden, yurtdışından irili ufaklı binlerce marka tescili gerçekleştirdik.

 
 

Leave a Reply

Son yazılar

İletişim Bilgileri
Mithatpaşa Cd. No:8/25 Sıhhiye
06340 Çankaya Ankara
Tel: (312) 433-4346
Mobil:0532 557 7710
Fax: (312) 433-4346
Website: http://markatescilim.com.tr
Email: destek[at]markatescilim.com.tr