marka tescil
Marka Tescili Hakkında Her Şey
Bizi Arayın:0312 433 4346

Marka Tescil Belgesi Gerekli mi?

marka tescil belgesi gerekli mi

marka tescil belgesi gerekli mi

Marka Tescil Belgesi almak, zorunlu değildir. Ancak, eğer ticaret ile uğraşıyorsanız veya gelecekte yapmak isteyeceğiniz bir iş konusunda fikirleriniz varsa, zaman geçirmeden marka tescil işlemlerine başlamalı ve marka ismini tescil etmelisiniz. Tescil işlemleri için firma yada şirket kurmanıza gerek yoktur.

Bazı firmalar, ticari sicile kayıtlı olmanın yeterli olacağını düşünerek, marka tescili işlemlerini gerçekleştirmemekte, diğer rakip firmalar/kişiler karşısında kendilerini savunmasız bırakmaktadırlar.

Marka tescili sahibi olmak demek, piyasada bir yerinizin olduğu anlamına gelmektedir. Tescil, başka kişi yada kurumun sizin adınızla yada benzer bir isimle aynı işi yapmasına kanunen engel olmakta, sizlerin marka ve fikirlerini korumaktadır. Marka isminin tescili ile sizler, piyasadaki konumunuzu sağlama almakta ve kendi isminizi son kullanıcı gözünde yükseltiyorsunuz demektir. Böylelikle marka sahibi, markanın karışmasını önleyerek müşteri portföyünü korumaktadır.

Neden Marka Tescil Belgesi Alınmalıdır?

Marka tescil belgesi gerekliliği konusunda en sık karşılaşılan durum ise kişilerin, isimlerini tescil ettirmemeleri sonucunda karşı karşıya kaldıkları yasal durumlardır. Örneğin Mehmet Demirci adında ve çok başarılı bir kişisiniz, aynı isme sahip başka bir Mehmet Demirci de başarısız bir kişi olsun. Bu durumda, başarılı olan Mehmet Demirci, başarısız olan Mehmet Demirci ile karıştırılmak istemez değil mi? Bu ve benzeri durumlar, iş dünyasında sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. İşte bu nedenle markanızı, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi bir an önce koruma altına almalısınız.

Marka Tescil Belgesi alıp almamak, sizin kararınıza bağlı olmakla birlikte, marka tescil başvurusunda bulunmama sonucunda karşı karşıya kalacağınız durumları ve bunun hukuki yansımalarını gözardı etmemelisiniz.

Marka isminizi tescil edip etmemeniz, iş kurma yada işinizin başkaları tarafından engellenmesi anlamına geleceğini unutmamalı, kampanyalı marka tescil fiyatlarımızdan faydalanarak bir an önce işe koyulmaya ne dersiniz?

İşte en ucuz marka tescil fiyatı ndan faydalanan mutlu müşterilerimizden bazıları:

 
inndir marka tescil
lidolife marka tescil
Atölye Kertenkele marka tescil
arge robotik marka tescil
mary klein marka tescil
merakli minik anaokulu marka tescil
leddeposu marka tescil
hasan zahir marka tescil
toymak marka tescili
mea villa marka tescil
Nado yapı marka tescili
Mutedoor marka tescili
beyaz tekstil marka tescil
monofe marka tescil
veraplus marka tescil
avisena marka tescil
toros akü marka tescil
my kelime marka tescil
atolye15 marka tescil
escape point marka tescil
gugu marka tescil
gimoka marka tescili
orbido marka tescil
hesapno marka tescil
visiomed marka tescil
verifi marka tescil
loopar marka tescil
analora iç giyim marka tescili
 

Benzer Makalelerimiz

 • uluslararası marka tescili
  Uluslararası Marka tescili
  Türkiye’nin de taraf olduğu Uluslararası Madrid Protokolü çerçevesinde Türkiye’den pek çok ülkeye marka başvurusunda bulunmak mümkün. Bunlar Avrupa ülkeleri, ABD ve bazı Orta...
 • marka değeri nasıl korunur
  Marka Tescil Uzmanlık İster
  Şirket veya şahıs olarak sahip olduğunuz, marka tescil, patent, endüstriyel tasarım tescili gibi fikri ve sınai mülkiyet hakları, en büyük varlığınızdır. Bu gibi...
 • marka tescilinde başarı
  Marka Tescilinde Başarı
  Marka tescilinde başarı, tescil edilecek markanın iyi analiz edilmesinden geçmektedir. Marka tescil, marka veritabanında bir ön araştırma ile başlar. Başvurulacak markaya ait sınıflandırmanın...

Leave a Reply

Son yazılar

İletişim Bilgileri
Mithatpaşa Cd. No:8/25 Sıhhiye
06340 Çankaya Ankara
Tel: (312) 433-4346
Mobil:0532 557 7710
Fax: (312) 433-4346
Website: http://markatescilim.com.tr
Email: destek[at]markatescilim.com.tr