marka tescil
Marka Tescili Hakkında Her Şey
Bizi Arayın:0312 433 4346

Marka Tescil Ücretleri

Marka Tescil için katlanılması gereken ücretler her geçen yıl Türk Patent Enstitüsü tarafından yeniden belirlenmekte ve yayınlanarak Marka Tescil Belgesi edinmeye niyetli tüm firmalara duyurulmaktadır. Bu belirli ücretler Marka Tescil yapılacak sınıf sayısına ve tescilin içeriğine göre değişmektedir. Diğer bir deyişle ödenmesi gereken belirli bir tek miktar öngörülmemiştir.

en ucuz marka tescili maliyeti

en ucuz marka tescili maliyeti

Türk Patent Enstitüsü tarafından yapılan bir mal ve hizmet sınıflandırması mevcuttur ve Marka Tescili yapılmadan önce tescil edilmek istenen markanın ait olduğu ürünün hangi mal ve hizmet sınıfına girdiğinin tespit edilmesi ve tescilin buna göre gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Ancak bu sınıflar birbirlerinden kesin çizgilerle ayrılmış olmadığından iç içe girebilmekte, bir ürün aynandan birden çok sınıfın kapsamına dahil olabilmektedir. Bu sebeple Marka Tescili yaptırmak isteyen firmalar markalarının birden çok sınıfta tescil edilmesini talep edebilirler bu durumda da fiyatta da değişiklikler olmaktadır.

Bunun yanında tescil için olabilecek her seçeneğe göre bir fiyat listesi Türk Patent Enstitüsü tarafından belirlenmiş ve duyurulmuştur. Bu fiyat listesine göre hareket etmek gerekmektedir. Ancak şunu belirtmekte fayda var ki Marka Tescil süreci önemli adımların atılıp fazlaca emek harcandığı ve hatayı kaldırmayan bir süreçtir. Yerine getirilmesi gereken prosedürler ise bu alana hakim olmayan kişiler için hayli karışıktır. Bu sebeple bu süreç boyunca yardımcı kuruluşlarla anlaşarak alanında uzman kişilerden yardım almak firmalar için kurtarıcı olacaktır.

Marka Tescil Belgesi edinmek için öncelikli yapılması gereken bir sınıf tespiti olmalı, sonrasında bir marka sorgulaması yapılmalı ve Marka Tescil başvurusunun da hani yöntem belirlenerek yapılacağı kararlaştırılmalıdır.

Marka Tescili online olarak veya elden başvuru olarak iki ayrı yol izlenerek yapılabilir. Online olarak başvuru yapılacağı takdirde bir e-imza edinmek gerekmektedir. Zaten bir e-imzanız mevcutsa bu konu kapsamında katlanmanız gereken bir masraf olmayacaktır ancak bir e-imzanız yok ise e-imza edinmek için ödenecek miktarla elden başvuruda ödenecek miktar arasında çok fazla bir fark yoktur. Elden başvuruda başvuru belgelerini fiziki olarak teslim etme geleneksel yöntemi izlenmektedir. Bu durumda da hizmet bedeli adı altında bir ücret alınmaktadır. Marka Tescil Belgesi ücretleriyle ilgili en detaylı bilgiyi TPE’nün ücret listesini inceleyerek edinebilmeniz mümkün.

Markatescilim.com.tr olarak, tüm başvuru ve işlemlerinizi online olarak hızlı ve anında gerçekleştiriyoruz. Başvurunuzun durumunu, sizlere ilettiğimiz takip numaralarından takip edebildiğiniz gibi, TPE nin web sitesinden de görebilme imkanınız olmaktadır. Marka tescil başvurularında, hizmet bedelimizi sınıf sayısından bağımsız 99TL olarak belirleyerek, sektördeki en iyi, en ucuz ve en kaliteli hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Marka tescil başvuru ücret detaylarını, marka tescil ücretleri sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

ucuz marka tescil

ucuz marka tescil

Leave a Reply

Son yazılar

İletişim Bilgileri
Mithatpaşa Cd. No:8/25 Sıhhiye
06340 Çankaya Ankara
Tel: (312) 433-4346
Mobil:0532 557 7710
Fax: (312) 433-4346
Website: http://markatescilim.com.tr
Email: destek[at]markatescilim.com.tr