marka tescil
Marka Tescili Hakkında Her Şey
Bizi Arayın:0312 433 4346

Marka Tescili Koruma Yöntemi

marka tescili başvuru

İş yeri, ticaret, fikir ve ürünlerinizin değer kazanması ve aynı alanda çalışan diğer firmalar tarafından kullanımının önüne geçilmesi için, yapılması gereken en önemli adım bir marka tescil başvurusu yaparak, markanızı koruma altına almanızdır.

Marka Tescil Başvurusu, kısa zamanda sonuçlanması ve markanın başkaları tarafından kullanımını engellediğinden, harcanan emek ve paranızı kanunlar karşısında koruyacak yegane unsurdur.

Nereye Başvurmalıyım?

Marka Tescili, Türk Patent Enstitüsüne başvuru yapılarak korunmaktadır.

Marka Tescil Koruma Yöntemi olarak, yanlış bir uygulama da, Noterler aracılığı ile yapılmaya çalışılan korumalardır. Bu durum tamamen yanlış ve markanız için büyük bir tehlike oluşturmaktadır. Unutmayın, Noterler Marka Tescili için yetkili değildir. Daha güçlü ve kesin bir yöntemle koruma altına almak mümkünken hakkınızı bir başkasına kaptırma olanağı sunmakta, 3. kişilere açık kapı bırakmakta olursunuz.

Sınıflandırma, Araştırma ve Başvuru

Noterde fikri hakkınızı onaylatmış olsanız dahi o hak tescil edilebilen haklar kapsamında ise bir başkasının noter değil TPE de marka tescili yöntemini tercih etmesi durumunda eliniz boşa çıkacaktır. Bu nedenle vakit kaybetmeksizin piyasada ayırt edilebilir olmanın, haklarınızı korumanın yegane yöntemi olan marka tescili için uzman, tecrübeli bir marka vekili ile başlangıçta bir risk analizi oluşturarak isim, sınıf ve logo itibariyle güçlü bir isimle büyümenin ve korunmanın ilk adımını Marka Tescilim ile atın.

Leave a Reply

Son yazılar

İletişim Bilgileri
Mithatpaşa Cd. No:8/25 Sıhhiye
06340 Çankaya Ankara
Tel: (312) 433-4346
Mobil:0532 557 7710
Fax: (312) 433-4346
Website: http://markatescilim.com.tr
Email: destek[at]markatescilim.com.tr