marka tescil
Marka Tescili Hakkında Her Şey
Bizi Arayın:0312 433 4346

Marka Tescili Öncesi Marka Ön Araştırma

Marka tescil başvurusu için işlemlere başlanmadan önce, markanızın ibare olarak tescil ettirmek istediğiniz eşya/hizmetler için tescilli olup olmadığını araştırınız.

Yapacağınız ön araştırma sizin zaman kaybınızı ortadan kaldıracağı gibi başvurudan kaynaklanan maliyetleri de ortadan kaldıracaktır. Marka tescili öncesi sizlere bu hizmeti ücretsiz olarak sunuyoruz.

Marka ön araştırma, sizlerin veya uzman marka vekillerimiz tarafından yapılabileceği gibi, Türk Patent Enstitüsü tarafından da gerçekleştirilebilir. Marka benzerliği, söz dizimi, okunuşu,  toplumsal değerlere uygunluk ve daha bir çok özellikler açısından değerlendirilen marka tescil ön araştırma süreci, dikkatli olunmadığı takdirde, hayalinizdeki marka olgusuna zarar verme potansiyeline sahiptir.

Marka tescil araştırma için yazmış olduğumuz makalemizde, adım adım nasıl araştırma yapılacağı görsellerle anlatılmış, detaylar hakkında bilgi verilmiştir. Marka tescil ile ilgili aklınıza takılan soruları sorabilir, ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Leave a Reply

Son yazılar

İletişim Bilgileri
Mithatpaşa Cd. No:8/25 Sıhhiye
06340 Çankaya Ankara
Tel: (312) 433-4346
Mobil:0532 557 7710
Fax: (312) 433-4346
Website: http://markatescilim.com.tr
Email: destek[at]markatescilim.com.tr