marka tescil
Marka Tescili Hakkında Her Şey
Bizi Arayın:0312 433 4346

Marka Tescili Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken 5 Önemli Kural

Ticari hayata atılmaya karar verdiniz ve müşterilerinize hizmet veya ürün sunmak istiyorsunuz. İşte tam bu noktada, işlerinize başlamadan önce yapmanız gereken çok önemli bir husus var: Marka Tescili… Marka tescili, ticari hayatınız süresince marka itibarınızı ve değerinizi korumak istediğiniz her zaman karşınıza çıkacak, hizmet ve ürününüzü taklitlerinden koruyacak, ürün yada sunduğunuz hizmet ile pazar payınızı artıracak çok önemli bir adımdır.

1.Uygun İsim ve Logo

Marka Tescil için gerekli ve belki de en önemli aşamalardan birisi, uygun isim ve müşterilerin gözünde kalıcılık sağlayacak olan logonuz dur. Akılda kalıcılık, sunduğunuz hizmeti ve ürünü en iyi temsil edecek olan bir isim, bu ismi görsel olarak akılda kalıcı yapan bir logo, sizleri kısa zamanda yukarılara taşıyacaktır.

2.Markanın Tescile Uygunluğu

Marka ismi ve logosu sonrası, marka ve logonuzun daha önceden başkaları tarafından tescil edilip edilmediği araştırılmalıdır. Titizlikle yapılan bir marka araştırması, seçtiğiniz logo-marka tescili için çok önemlidir.

3.Gizlilik

Marka ve logonuz, marka tescil zamanına kadar gizli tutulmalı, sadece güvenilir kişi ve marka danışmanlarınız ile paylaşılmalıdır. Böylelikle taklit ve sizden önce başvuruların önüne geçebilirsiniz.

4.Tescil Başvurusu

İsim ve logonuzu buldunuz, güvenilir ve titiz bir marka uygunluk araştırması sonrasında artık sıra Marka Tescil Başvurusu na geldi. Gerekli işlem ve prosedürlerin tamamlanması için, marka vekiliniz ile görüşerek işlemlerinizi tamamlamalısınız

5.Güvenilir Danışmanlık

Marka Tescili nde güvenilirlik çok önemlidir. Markanızın tescile uygunluğu, tescil süresince takibi, tescil sonrasında marka tescil belgesinin alınması, marka tescilinize gelebilecek olan itirazların titizlikle ve profesyonel bir yaklaşımla ele alınarak sonuçlandırılması için, güvenilir danışmanlık ve marka vekilliği hizmeti almalısınız.

Marka Tescil Sahibi ve Marka Vekilleri Birlikte Çalışmalıdır:

Ürün ve Hizmetiniz konusunda bilgi sahibi bir marka vekili, sizleri daha iyi yönlendirecek ve bu alanda karşılaşabilecek olası durumlar karşısında olumsuzlukları bertaraf ederek, markanızı başarıya ulaştıracaktır. Marka Tescili nizin başarılı bir şekilde sunuçlanması için deneyimli, ürün ve hizmetiniz konusunda deneyimli bir marka vekili ile birlikte çalışmanız, sizleri başarıya ulaştıracaktır.

Binlerce müşterimizden birisi de siz olabilir, güvenilir sonuç odaklı ve başarıya götüren marka tescili hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.
Referanslarımzdan Bazıları:
next
prev
next
prev

Leave a Reply

Son yazılar

İletişim Bilgileri
Mithatpaşa Cd. No:8/25 Sıhhiye
06340 Çankaya Ankara
Tel: (312) 433-4346
Mobil:0532 557 7710
Fax: (312) 433-4346
Website: http://markatescilim.com.tr
Email: destek[at]markatescilim.com.tr