marka tescil
Marka Tescili Hakkında Her Şey
Bizi Arayın:0312 433 4346

Marka Tescili Şirketinizin Sermayesidir

Türk Dil Kurumu tanımına göre sermaye, bir ticaret işinin kurulması, yürütülmesi için gereken anapara ve paraya çevrilebilir malların tamamı anlamına gelmektedir.

Türk Ticaret Kanununa göre, üzerinde haciz veya tedbir olmayan ve nakit olarak dönüştürülebilen patent tescili, marka tescili ve endüstriyel tasarım tescili gibi fikri mülkiyet hakları, web sitesi ve alan adları da sermaye olarak konulabilmektedir. Hatta bazı durumlarda, bu fikri mülkiyet unsurları, nakit paradan daha değerli olabilmekte, firmanın itibarını yükseltmektedir.

Kanundaki bu yenilikle birlikte, parasal sermayesi bulunmayan mucitlerin ve katma değeri yüksek fikir sahiplerinin bir şirkete bu değerlerle birlikte ortak olabilmelerinin önü açılmıştır. Kanun ile korunan bu durum, fikir sahibi olan fakat sermaye sahibi olmayan şahıslara, fikir ve ürünlerini ticarileştirmek amacıyla bir ticari oluşum kurma yoluna önemli bir adım olmuştur.

2005 yılından daha önce, marka tescili sahibi olabilmek için mutlaka bir ticari faaliyette bulunma şartı aranmaktaydı. 2005 yılı sonrasında ise bu durum temelden değişim göstererek, fikir sahiplerinin de fikirlerini marka tescil, patent tescili ve faydalı model tescili gibi yollarla koruma altına almanın yolu açılmıştır.

Sermaye sadece paradan ibaret değildir, size ait olan herhangi bir fikri ve sınai değer sizin sermayeniz olabilir. Markanızın sermayeniz olduğunu ve onu ancak marka tescil ile koruyabileceğinizi unutmayın.

Kuruluşundan bu yana, şirketler, KOBİ ler, ticaretle ilgilenenler, mucitler, fikir sahiplerine destek olan markatescilim.com.tr, sürekli ve ucuz marka tescil, patent tescil kısacası fikri sınai hakların korunması konularında destek olmuştur. Bu kapsamda başlatmış olduğumuz sadece 59TL Hizmet Bedeli marka tescil kampanyası çok yoğun bir ilgi görmüştür.

Marka tescilinde en ucuz hizmet bedeli

marka tescilinde özel fiyat

 

İşte yüzlerce kurumsal şirket referanslarımızdan bazıları…

 
mea villa marka tescil
hesapno marka tescil
escape point marka tescil
toros akü marka tescil
toymak marka tescili
mary klein marka tescil
gimoka marka tescili
Mutedoor marka tescili
orbido marka tescil
loopar marka tescil
hasan zahir marka tescil
visiomed marka tescil
beyaz tekstil marka tescil
my kelime marka tescil
Nado yapı marka tescili
inndir marka tescil
veraplus marka tescil
avisena marka tescil
merakli minik anaokulu marka tescil
leddeposu marka tescil
lidolife marka tescil
atolye15 marka tescil
monofe marka tescil
Atölye Kertenkele marka tescil
gugu marka tescil
arge robotik marka tescil
analora iç giyim marka tescili
verifi marka tescil
 

Benzer Makalelerimiz

 • uluslararası marka tescili
  Uluslararası Marka tescili
  Türkiye’nin de taraf olduğu Uluslararası Madrid Protokolü çerçevesinde Türkiye’den pek çok ülkeye marka başvurusunda bulunmak mümkün. Bunlar Avrupa ülkeleri, ABD ve bazı Orta...
 • marka değeri nasıl korunur
  Marka Tescil Uzmanlık İster
  Şirket veya şahıs olarak sahip olduğunuz, marka tescil, patent, endüstriyel tasarım tescili gibi fikri ve sınai mülkiyet hakları, en büyük varlığınızdır. Bu gibi...
 • marka tescilinde başarı
  Marka Tescilinde Başarı
  Marka tescilinde başarı, tescil edilecek markanın iyi analiz edilmesinden geçmektedir. Marka tescil, marka veritabanında bir ön araştırma ile başlar. Başvurulacak markaya ait sınıflandırmanın...

Leave a Reply

Son yazılar

İletişim Bilgileri
Mithatpaşa Cd. No:8/25 Sıhhiye
06340 Çankaya Ankara
Tel: (312) 433-4346
Mobil:0532 557 7710
Fax: (312) 433-4346
Website: http://markatescilim.com.tr
Email: destek[at]markatescilim.com.tr