marka tescil
Marka Tescili Hakkında Her Şey
Bizi Arayın:0312 433 4346

Marka Tescili

marka tescili

Marka tescili ile markanızı güvence altına alın. Markanız firmanıza ait tüm varlığı ve prestiji oluşturan bir kaynaktır. Markanızın korunması ve yasal olarak tüm haklarının size ait olması adına marka tescili yapılması gerekmektedir. Marka tescilim, markanızın başvuru sürecinden tescil sürecine kadar her an sizin yanınızdadır.

Marka tescili, Türk Patent Enstitüsü tarafından verilmektedir. İlk olarak gerekli belgeler hazırlandıktan sonra, markanız için biz KHK’ye uygun dilekçe hazırlayarak markanızın tescil başvurunuzu gerçekleştirmekteyiz. Bu süreçte paralel olarak markanız için ödeyeceğiniz harç tutarı da, sizin tarafınızdan olabildiği gibi bizlerin aracılığı ile de yatırılır.

Sınırlandırılamayan marka başvuruları tarafımızca incelenerek benzerlik oranı en yüksek sınıftan başvuruya tabi tutulmaktadır. Ardından Resmi Marka Bülteni üzerinde yayınlanarak 3 aylık bir incelemeye tabi tutulurlar. 3 aylık süreç içerisinde markanız üzerinde sizden daha yüksek hak sahipliği iddia edilmez ise marka tescili etme hakkı kazanırsınız.

İtiraza uğrayan marka başvuruları TPE tarafından tekrar incelenerek hak sahipliği neticelendirilen kişi veya kurumlara aktarılır. Hak sahipliğine ulaştığınız markanızın yazılı olarak çıkarılıp tarafınıza iletilmesi ile markanız tamamen size ait ve tüm yasal ve resmi süreçlerde bu durumun aksi iddia edilememektedir.

Marka Tescili Süreci

Marka tescilim, markanızın sizler için ne kadar değerli olduğunun bilincindedir. Sizden talep edeceğimiz belgelerin tamamlanmasının ardından başvuru belgenizi maksimum 1 gün içerisinde tarafınıza ulaştırmaktayız. Ardından 9-12 aylık süreçte aksi iddia edilmedikçe marka tescili sağlanmaması için hiçbir neden kalmamaktadır.

Marka Tescili Yaptırmazsam?

  • Kurumsal prestijinizi yansıtan markanız bir başka firmaya aktarılabilir.
  • 3. Bir firma tarafından tescil ettirilen markanızı kullanma izniniz elinizden alınır.
  • Başka bir firma kullandığınız ismi ve oluşumu marka tescili aldığı takdirde markanız üzerinden tüm kar ve geliri kendisine yönlendirebilir.
  • Marka oluşum ve gelişim sürecinde harcadığınız tüm yatırım, zaman ve emek boşa gider.
  • Markanıza ait tüm envanterleri, internet hak sahiplikleri, alan adlarını devretmek zorunda kalırsınız.

Leave a Reply

Son yazılar

İletişim Bilgileri
Mithatpaşa Cd. No:8/25 Sıhhiye
06340 Çankaya Ankara
Tel: (312) 433-4346
Mobil:0532 557 7710
Fax: (312) 433-4346
Website: http://markatescilim.com.tr
Email: destek[at]markatescilim.com.tr