marka tescil
Marka Tescili Hakkında Her Şey
Bizi Arayın:0312 433 4346

Marka Tescilinde Marka Vekilinin Rolü

Marka Tescili konusu marka üzerinde edinilen haklar ve korumalar bakımından en önemli ve ilk başlarda gelen adımdır. Marka Tescil Belgesi tarafından sağlanan korumalardan yararlanabilmek için firmalar markalarını tescil ettirmekte, bunun için başvurularını yaparak süreci başlatmaktadırlar ve tescil henüz gerçekleşmese de başvurunun yapılmış olmasıyla birlikte Marka Tescil koruması başlamaktadır.

Marka Tescili yapılması süreci bir takım prosedürlerin yerine getirilmesi gereken ve bazı masraflara katlanılması gereken bir süreçtir. Bu süreç boyunca aynı zamanda doğru hareket edilmeli, hata yapılmamalıdır çünkü böyle bir durumda yapılacak hataların geri dönüşü mümkün olmadığından başvurucular bakımından zaman kaybına ve bazı masrafların tekrarlanmasına sebebiyet verebilmektedir.

Bu sürecin ve yerine getirilmesi gereken prosedürlerin önemi kapsamında, süreç boyunca firmalara destek veren yardımcı kuruluşlar vardır. Ayrıca Marka vekilleri de bu alanda uzman kişiler olduğundan danışılacak bir merci olabilir veya Marka Tescili işleminin bunun için görevlendirdiğiniz bir marka vekili tarafından yaptırılması da mümkün olabilir. Bu şekilde yardım alındığında süreç daha doğru ilerleyeceğinden alınacak Marka Tescil Belgesi de çok daha kolay ve sağlıklı hukuki işlemler sonucu elde edilecektir.

Marka vekili olmak, avukatlık ruhsatına sahip herkes tarafından yapılabilecek bir görev değildir. Özel bir ruhsat gerekmektedir ve avukatlar bunun için bazı sınavlara girip belli puanları almak zorundadır. Bu şekilde edinilen bir pozisyon olduğu için, Marka vekilleri, Marka Tescil süreci boyunca sizlere doğru yolu gösterecek ve sağlam adımlarla ilerlemenizi sağlayacaktır.

Marka Tescili firmalar bakımından hayati önem taşımaktadır. Markanın güçlenmesi, ilerlemesi ve değer kazanması amacıyla Marka Tescili Belgesi alınması en doğru başlangıçtır. Bunun nedeni Marka Tescili yapılmadığı durumlarda sizin kullanmakta olduğunuz ve verdiğiniz emeklerle belli bir konuma getirdiğiniz markanız hakkında bir başkası tarafından Marka Tescili yapılabilir ve marka sahiplenilebilir. Bu durumda yapılabilecek bir imkan kalmadığı gibi sürecin devamında Marka Tescil Belgesi edinen kişi veya firmalara maddi tazminat vermek durumunda da kalabilirsiniz.

Anlaşılacağı üzere Marka Tescili hayli önemli bir süreçtir ve bu süreç boyunca Marka Vekili gibi alanında uzman kişilerden destek almak hata yapma riskinizi azaltacaktır.

İşte yüzlerce kurumsal şirket referanslarımızdan bazıları…

 
hasan zahir marka tescil
visiomed marka tescil
analora iç giyim marka tescili
gimoka marka tescili
leddeposu marka tescil
verifi marka tescil
loopar marka tescil
Mutedoor marka tescili
merakli minik anaokulu marka tescil
toros akü marka tescil
beyaz tekstil marka tescil
arge robotik marka tescil
orbido marka tescil
escape point marka tescil
monofe marka tescil
Atölye Kertenkele marka tescil
Nado yapı marka tescili
veraplus marka tescil
avisena marka tescil
hesapno marka tescil
mea villa marka tescil
my kelime marka tescil
atolye15 marka tescil
lidolife marka tescil
gugu marka tescil
toymak marka tescili
mary klein marka tescil
inndir marka tescil
 

Benzer Makalelerimiz

 • uluslararası marka tescili
  Uluslararası Marka tescili
  Türkiye’nin de taraf olduğu Uluslararası Madrid Protokolü çerçevesinde Türkiye’den pek çok ülkeye marka başvurusunda bulunmak mümkün. Bunlar Avrupa ülkeleri, ABD ve bazı Orta...
 • marka değeri nasıl korunur
  Marka Tescil Uzmanlık İster
  Şirket veya şahıs olarak sahip olduğunuz, marka tescil, patent, endüstriyel tasarım tescili gibi fikri ve sınai mülkiyet hakları, en büyük varlığınızdır. Bu gibi...
 • marka tescilinde başarı
  Marka Tescilinde Başarı
  Marka tescilinde başarı, tescil edilecek markanın iyi analiz edilmesinden geçmektedir. Marka tescil, marka veritabanında bir ön araştırma ile başlar. Başvurulacak markaya ait sınıflandırmanın...

Leave a Reply

Son yazılar

İletişim Bilgileri
Mithatpaşa Cd. No:8/25 Sıhhiye
06340 Çankaya Ankara
Tel: (312) 433-4346
Mobil:0532 557 7710
Fax: (312) 433-4346
Website: http://markatescilim.com.tr
Email: destek[at]markatescilim.com.tr