marka tescil
Marka Tescili Hakkında Her Şey
Bizi Arayın:0312 433 4346

Barkod Tescili ile Otomasyonda Güvenlik

barkod tescili

Genel anlamı ile barkod, boyuna dik çiğiler ile aralarındaki boşlukların bilgisayar ortamında kodlanarak, firmalar ya da kuruluşlar adına özel ve anlamlı ifadeler kazanması için kullanılan bir araç türüdür. Bu sayede, istenilen pek çok bilgi ve ifade, bu işaretlere tanıtılarak, tüm bilgilere ve kodlanan mesajlara, bir barkod okuyucu yardımı ile elektronik ortamda sahip olunabilir.

Barkod tescili ise, müşteri isimleri, stok adetleri, raf numaraları, kumaş cinsleri ve bunlara benzer pek çok bilginin kuruluşa özel şekilde kodlandığı barkodların tescillenmesini ifade etmektedir. Bu bağlamda, firmaya özel tüm barkodlar, başka alanlarda kullanılmak istendiğinde ortaya çıkacak, emek hırsızlığı görülebilecek, veri aktarımı ve transferi de istenemeyen şekilde ortaya çıkabilecektir.

Barkod Tescili İşlemi Kuruluşlara Ne Kazandırır?

Firmalar, kendilerine ait tüm bilgileri, mesajları, ifade etmek istedikleri çeşitli verileri, kendi oluşturdukları barkodlara aktarmaktadırlar. Bu süreç ve tüm işlemler, firmanın harcadığı yoğun bir çabayı da ifade edeceği için, barkodların yalnızca o firma adına kullanılması, ya da o firmanın izin verdiği ölçülerde paydaş şirketlerde kullanılması oldukça önemlidir.

İşin bir diğer boyutu ise, veri hırsızlığının olmaması adına, barkod tescili işleminin gerçekleştirilmesi gerekliliğidir. Çünkü barkodlara kodlanmış binlerce, hatta milyonlarca veri de yabancı firmalar tarafından elde edilmek istenebilir. Bu durumda, veriler korunmak istenecektir.

Barkod Tescili İşlemi Kimler Tarafından Yapılmalıdır?

Barkod alma işlemi, sektörde yeni yeni uygulanan, ancak yurt dışı uygulamalarının sıklıkla görüldüğü bir işlemdir. Bu işlemler bütünü, verilerle dolu barkodların özelleştirilmesi ve tıpkı marka tescili gibi belli bir kurum adına tescillenmesi adımından başlamaktadır. Bu noktada, marka tescilim firmamız müşterilerimiz nazarında büyük bir güvene sahiptir. Firmalar, işlerini profesyonelce yapan ve alanlarında uzman noktalarla birlikte çalışmalı, firmamız gibi müşteri dostu adreslerde barkodlarını güvenle tescilletmelidirler.

2 Comments
  1. merhabalar, Size BOLU’dan yazıyorum.
    Ş*****;Ç****a üzerine üretim yapan firma sahibiyim, sizin marka tescil ve barkod edinme hakkında
    detaylı bilgi almak istiyorum. aşamalar, ödemeler toplamı nerlerdir?

Leave a Reply

Son yazılar

İletişim Bilgileri
Mithatpaşa Cd. No:8/25 Sıhhiye
06340 Çankaya Ankara
Tel: (312) 433-4346
Mobil:0532 557 7710
Fax: (312) 433-4346
Website: http://markatescilim.com.tr
Email: destek[at]markatescilim.com.tr