marka tescil
Marka Tescili Hakkında Her Şey
Bizi Arayın:0312 433 4346

Marka Tescili Ne Kadar Maliyetli

Üretim ve yatırım yapma denince ilk akla gelen olgu markanızın korunması yani marka tescili işlemleridir. Aklınızla ürettiğiniz ürünlerin resmi anlamda size aitliğini ispat edebilmeniz ve hukuki olarak güçlü olabilmeniz için, bu ürünlerin tescil edilip belgesinin alınmış olması gerekir.

Marka tescil belgesi, size ait olan fikir, isim, hizmet, bilgi, yazılım gibi kısaca fikri haklarınızı hukuk zemininde koruyan ve koruma altına bir belgedir.

en ucuz marka tescili maliyeti

en ucuz marka tescili maliyeti

Resmi olarak korunma altında olabilmek için ise, çeşitli marka tescil aşamalarından geçmek gerekmektedir. Marka isminin orijinalliği, benzerliği gibi marka ön araştırması sonrasında tescil edilmesine karar verilen markanızın, TPE tarafından belirlenen işlem harçlarının ödenmesi gerekmektedir.

Marka Tescili Maliyeti Ne Kadar?

Marka tescili ne kadar maliyetli sorusunun cevabını bulabilmek için, öncelikle her yıl TPE tarafından belirlenen marka tescil başvuru ve marka tescil belgesi harçlarını ödemek gerekmektedir.

Marka Tescili Başvuru Ücreti

Marka Tescili başvuru ücreti, sınıf sayısına göre değişmekte ve her yıl TPE tarafından yenilenmektedir. 2015 yılı için belirlenen harç ücreti, her bir sınıf için 180 TL dir. Hesaplamak gerekirse; “Marka Sınf Sayısı x 180 TL” olarak formülize edilebilir. TPE ce yapılan ücretlendirme ve harçlar hakkında detayı bilgiyi Marka Tescili İşlem Ücretleri sayfamızda bulabilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse, iki sınıflı bir marka başvurusu için toplam; 2 x 180 =360 TL marka tescil başvuru harcı ödemeniz gerekmektedir.

Marka tescil başvurusu ile birlikte, alan adı, ithalat/ihracat, Kobi işlemleri için, marka başvuru ön yazınızı almayı unutmayın

Marka Tescili Belgesi Düzenleme Ücreti

Marka Tescil başvurusundan 9-12 ay sonra, TPE ye ödenmesi gereken marka tescili belgesi düzenleme ücreti ödenmektedir. Bu belge ile artık markanız 10 YIL süresince size ait olacaktır.

Marka Tescil Belgeleri, her ON yılda bir yenilenmektedir.

Marka Tescilinin Maliyeti Ne Kadar

Yine 2(İki) sınıflı bir marka tescili üzerinden konuşmak gerekirse;

Marka Tescili Maliyeti = Marka Sınıf Sayısı x 180 + Marka Ön Yazı Belgesi + Marka Tescil Belgesi Düzenleme Ücreti + Hizmet Bedelimiz

Marka Tescili Maliyeti = 2 x 180 + 30 + 550 + 59

Marka Tescili Maliyeti = 999 TL dir.

Marka Tescil maliyeti için hesaplanan ücretin sadece 59 TL si hizmet bedelimiz olarak biz almaktayız. Diğer 940 TL ise TPE ye harç olarak ödenmektedir.

Mutlu müşterilerimizden bazılarını sizlerle paylaşmak istedik:

 
toymak marka tescili
loopar marka tescil
mary klein marka tescil
atolye15 marka tescil
analora iç giyim marka tescili
monofe marka tescil
verifi marka tescil
my kelime marka tescil
hasan zahir marka tescil
merakli minik anaokulu marka tescil
avisena marka tescil
visiomed marka tescil
toros akü marka tescil
orbido marka tescil
escape point marka tescil
mea villa marka tescil
gugu marka tescil
Nado yapı marka tescili
hesapno marka tescil
leddeposu marka tescil
beyaz tekstil marka tescil
inndir marka tescil
arge robotik marka tescil
lidolife marka tescil
Mutedoor marka tescili
gimoka marka tescili
veraplus marka tescil
Atölye Kertenkele marka tescil
 

Benzer Makalelerimiz

 • uluslararası marka tescili
  Uluslararası Marka tescili
  Türkiye’nin de taraf olduğu Uluslararası Madrid Protokolü çerçevesinde Türkiye’den pek çok ülkeye marka başvurusunda bulunmak mümkün. Bunlar Avrupa ülkeleri, ABD ve bazı Orta...
 • marka değeri nasıl korunur
  Marka Tescil Uzmanlık İster
  Şirket veya şahıs olarak sahip olduğunuz, marka tescil, patent, endüstriyel tasarım tescili gibi fikri ve sınai mülkiyet hakları, en büyük varlığınızdır. Bu gibi...
 • marka tescilinde başarı
  Marka Tescilinde Başarı
  Marka tescilinde başarı, tescil edilecek markanın iyi analiz edilmesinden geçmektedir. Marka tescil, marka veritabanında bir ön araştırma ile başlar. Başvurulacak markaya ait sınıflandırmanın...

Leave a Reply

Son yazılar

İletişim Bilgileri
Mithatpaşa Cd. No:8/25 Sıhhiye
06340 Çankaya Ankara
Tel: (312) 433-4346
Mobil:0532 557 7710
Fax: (312) 433-4346
Website: http://markatescilim.com.tr
Email: destek[at]markatescilim.com.tr