marka tescil
Marka Tescili Hakkında Her Şey
Bizi Arayın:0312 433 4346

Sağlık Hizmetleri Marka Tescili

Türk Patent Enstitüsü, marka tescil sınıflarını, ticari sınıflar ve hizmet sınıfları olarak iki kısımda ele almaktadır. Bu yazımızda, hizmet sınıfında yer alan sağlık hizmetleri marka tescili konusunu ele alacağız.

Sağlık hizmetleri alanında marka tescili yapmak istiyorsanız, öncelikle hangi hizmet grubunda yer aldığınızı belirlemeniz gerekmektedir. Tıbbi hizmetler sunuyorsanız veya hastahane-poliklinik -sağlık merkezleri gibi bir işletmeniz varsa 44. Sınıfta sağlık sektörü marka tescili yapabilirsiniz.

44.Sınıf Hangi Hizmetleri Kapsamaktadır?

44.sınıfta bir marka tescili, Tıbbi hizmetler, Güzellik bakımı hizmetleri, veterinerlik ve hayvancılıkla ilgili hizmetler, Tarım , bahçecilik ve ormancılıkla ile ilgili hizmetler olmak üzere dört alt grupta değerlendirilebilir.

44.Sınıfta Nasıl Başvuru Yapabilirim?

44.Sınıfta yer alan hizmetler kapsamındaki alt grupların içerikleri ve marka tescil başvurusu sahibinin faaliyetleri birleştirilerek, marka tescili yapılabilmektedir. Gerekli evrak ve belgelerin hazırlanması durumunda tescil işlemleriniz aynı gün içerisinde gerçekleştirilmekte, online olarak tamamlanan marka tescil işlemleriniz hemen kayıt altına alınmaktadır.

Sağlık sektörü ülkemizde oldukça hızlı gelişmiş, özel sektörün de katkıları ve teknolojik yatırımlarla da marka değeri oldukça yüksek ürün ve markalar sunmaktadır. Giderek artan nüfus, sağlık hizmetlerinin kesintisiz ve kaliteli olmasını zorlamaktadır. Kalite söz konusu olduğunda ilk akla gelen marka tescili, diğer alanlarda olduğu gibi sağlık sektöründe de rakiplerinizden bir adım daha fazla önde olmanız için gerekli aşamalardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Marka Tescili Fiyatları Neden Bu Kadar Değişken?

Hemen her müşterimiz, neden marka tescili sizde bu kadar ucuz sorusunu yöneltmektedirler. Hemen her yıl siz müşterilerimize kaliteli ve değerinde hizmet sunabilmek için, marka tescil hizmet bedeli fiyatlarımızı gözden geçirmekte, müşteri memnuniyetini de en ön planda tutarak sizlere ucuz marka tescili imkanı sunmaktayız.

Marka tescilinde en ucuz hizmet bedeli

Marka tescili işlemlerinin sorumluluğunun bilinci ile, marka isimlerinizi hem fikri sınai hukuk hemde marka hukuku açısından değerlendiriyor, riskleri ve avantajlarını sizlerle şeffaf bir şekilde paylaşıyoruz. Önümüze gelen her ismi, marka tescili olacak diye değil, marka hukuku açısından en ince detayları da göz önüne alarak değerlendiriyor, marka olamayacak isimleri de nedenleri ile birlikte müşterilerimizle paylaşıyoruz. Bu iş anlayışımız, marka tescili sektöründe güvenilirliğimizi artırıyor ve bizlere çalışma heyecanı veriyor.

Piyasada marka sınıfı başına ücret alan firmalar, marka sınıflarını düşünmeden yüksek ücretler talep eden firmalar, KDV dahil/hariç fiyat verenler, marka tescil belgesi ücretini peşin alıp, 9-12 ay tescil süresi sonunda tekrar marka tescil belgesi ücreti talep edenler… gibi daha bir çok kalem masraf çıkaran firmalar mevcuttur. Elbette ki her firma kendine özgü fiyat politikası belirleyebilir ancak, asıl olan makul, şeffaf ve adil bir fiyat politikası sunmaktır.

markatescilim.com.tr olarak bizler;

  1. Marka sınıf sayısından bağımsız(ister bir ister 44 sınıflı başvuru) sadece 59TL (KDV Dahil) hizmet bedeli alıyoruz
  2. Markatescilim.com.tr de, marka tescil belgesi harcı, marka başvurusu ile birlikte alınmaz, markanız tescil edildiğinde TPE ye ödenecek şekilde sizlerden talep edilir.
  3. Ön araştırma tamamlanmadan, hizmet bedeli ve sınıf harcı almıyoruz.

Leave a Reply

Son yazılar

İletişim Bilgileri
Mithatpaşa Cd. No:8/25 Sıhhiye
06340 Çankaya Ankara
Tel: (312) 433-4346
Mobil:0532 557 7710
Fax: (312) 433-4346
Website: http://markatescilim.com.tr
Email: destek[at]markatescilim.com.tr